معرفی زیباترین شهر های انگلستان

معرفی زیباترین شهر های انگلستان

 بریتانیا بزرگ‌ترین جزیره اروپا و نهمین جزیره‌ی بزرگ دنیا است که جمعیتی معادل 58 میلیون نفر دارد که سومین جزیره‌ی پرجمعیت روی کره‌ی زمین است. انگلستان، اسکاتلند و ولز بیشترین فضا را به خود اختصاص داده‌اند. با ما همراه باشید تا با شهر‌های زیبای انگلستان آشنا شویم:

آکسفورد (Oxford)

 این شهر به خاطر دانشگاه معروف و خوش‌نامش شهرتی جهانی دارد. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی زبان در دنیا می‌باشد. در این شهر با تفاوت‌های چشمگیری رو به رو می‌شوید. زیرا ممکن است در یک لحظه در شلوغی‌های خیابان و مراکز خرید آن باشید و در لحظه‌ی دیگر خود را در خیابان‌های سنگ فرش شده‌ی خلوت با دیوار‌های سنگی قدیمی و تاریخی و زیبا بیابید. این شهر زیبا در جنوب شرقی انگلستان واقع شده و در سال 2016 میلادی 170350 نفر جمعیت داشته است. 

چستر(CHester)

 دیوار‌های رومی قدیمی سرخ رنگ در این شهر زیبا باعث می‌شود تا حال و هوای قرون وسطا  هم چنان پا بر جا باشد. چستر واقع در شمال غربی انگلستان، شهری قدیمی مربوط به قرون وسطا است که جدایی از دیوار‌های قدیمی ، می‌توان از خرید در این شهر لذت برد. برخی از ساختمان‌های قرون وسطایی با دیوار‌های سفید و مشکی در این شهر تبدیل به رستوران‌های زیبا و مجللی شده است. 

دورام(Durham)

دورام به خاطر وجود کلیسای جامع و قلعه دورام مربوط به قرن 11 میلادی، شهری تاریخی محسوب می‌شود. این شهر در شمال شرقی انگلستان جای گرفته و مرکز این شهر با وجود تغییرات کوچکی که داشته بیش از 200 سال قدمت دارد و حال و هوای گذشته را به خوبی در خود حفظ کرده است. دانشگاه دورام یکی دیرگ از مراکز مهم این شهر تاریخی می‌باشد.

کمبریج (Cambridge) 

این شهر نیز مانند آکسفور شهرت خود را از دانشگاه معروفش دارد اما در قیاس با شهر آکسفورد، کوچک‌تر، زیباتر و آرام‌تر است. این شهر در 80 کیلو متری شمال لندن قرار گرفته است و 24000 نفر از جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل می‌دهند. کمبریج پنجاه و چهارمین شهر بزرگ بریتانیا است . دانشگاه کمبریج که در کنار رود کم قرار گرفته است در سال 1209 ساخته شده و نام خود را از همین رود کم و پلی که روی آن است بدست آورده است.

یورک (York)

 یورک یک شهر تاریخی است که قدمت آن به 2000 سال پیش برمیگردد. این شهر دارای آب و هوای معتدل می‌باشد که هر 4 فصل را دارد. در این شهر جاذبه‌های تاریخی فراوانی وجود دارد.

شهر یورک شاهد اتفاقات تاریخی زیادی نظیر تاج گذاری بوده و به دلیل دارا بودن میراث باشکوه تاریخی، یکی از مناطق و شهر‌های مهم جهت جذب توریست به حساب می‌آید.

لندن (London)

شهر لندن که پایتخت انگلستان است پرجمعیت‌ترین شهر انگلستان محسوب می‌شود. این شهر قدمتی قدیمی و 2000 ساله دارد که مراکز مهم دولتی و پادشاهی را در خود جای داده است. اگر به تاریخ این شهر برگردیم متوجه می‌شویم که ابتدا رومی‌ها در آن زندگی می‌کردند و در ابتدا نام لوندونیوم را به خود اختصاص داده بود. طبق آماری که در سال 2011 منتشر شد، بعد از نیویورک، لندن بیشترین مهاجر خارجی که عموما هندی هستن را به خود اختصاص داده است. این شهر دارای برخی از برترین موزه‌ها و نمایشگاه‌های جهان است. همچنین هر ساله با آسمان خراش‌های جدیدی که ساخته می‌شود، تعداد توریست‌ها و گردشگران متفاوت می‌گردد. همچنین لندن دارای دانشگاه‌های برتر و درجه یک می باشد که از سرتاسر جهان دانشجو می‌پذیرد.

باث (Bath)

 در گذشته رومی‌ها در این شهر چشمه‌های آب گرم را پیدا کرده و در این چشمه‌ها خود را می‌شستند و برای همین به آن حمام‌های رومی گفته و به همین علت به عنوان مرکز چشمه ‌های آب گرم طبیعی می‌شناسند. این شهر در جنوب غربی انگلستان واقع شده و تقریبا 150 کیلومتر از غرب لندن فاصله دارد. جمعیت آن حدود 80 هزار نفر است که یکی از زیباترین شهرهای انگلستان محسوب می‌شود.