معرفی زیباترین شهر های تایلند

معرفی زیباترین شهر های تایلند

 

تایلند یک کشور توریستی است که دارای شهر های زیادی با جاذبه های طبیعی و انسانی می باشد. بانکوک، پاتایا، پوکت و کرابی از شهر های توریستی این کشور می باشند. اکنون به معرفی چند شهر زیبا و بی نظیر در کشور تایلند می پردازیم: 


وانگ نام خیائو (Wang Nam Khiao) 

شهری کوهستانی که در استان ناکون راتچاسیما واقع شده است و به عنوان سوئیس تایلند شناخته می شود. باغ های سرسبز، ابشار ها، مزارع، زمین های کشاورزی، آب و هوای مطبوع و معتدل، کوه های سر به فلک کشیده و مزرعه های قارچ از دیدنی های به یاد ماندنی این شهر می باشند. 

شهر مرزی سانگخلابوری (Sangkhlaburi) 

شهری در استان کانچانابوری که در مرز میانمار واقع شده است. وجود فرهنگ های متعدد و زیبا، معابد چشم گیر، درخت های ساج، مخزن های پر از اب، این شهر را برای گذراندن اوقات فراغت بسیار مناسب کرده است. در این شهر اهالی مختلفی همچون تایلندی، چینی، لائوسی، کارنی (میانماری)، مونی، آراکانی و حتی بنگلادشی مشغول به زندگی هستند. پیاده روی و قایق سواری در کنار پل مون، غارهای Sawan Bundarn و ساختمان وات وانگ ویوکارم از دیگر زیبایی های این شهر می باشد.‌


پتچابوری

شهری باستانی که به عنوان  میراث کهن پادشاهان تایلند شناخته شده است. غار های بی انتها و جذاب، پارک تاریخی فرا ناخون خیلی، ساختمان غار خائو لانگ، پارک Kaeng Krachan National، نزدیکی با شهر الماس، ساحل چام و پارک آبی سنتورینی از زیبایی های این شهر می باشند.  


چیانگ خان

شهری آرام که خانه هایی چوبی و سنتی در آن زیبایی چشم گیری ایجاد کرده است. رودخانه و کوه های لائوس، ساختمان های قدیمی، بازارهای شبانه، هنرمندان خیابانی و وجود غذا های لذیذ از جاذبه های این شهر هستند. پیاده روی در خیابان های چیانگ خان می تواند خاطراتی بی نظیر برای شنا به ارمغان آورد. 


چیانگ مای

این شهر در ۷۰۰ کلیومتری شمال شهر بانکوک، در حوضه ی رودخانه ی پینگ بنا شده است. سرزمین های کوهستانی مه الود، تپه های رنگارنگ، زمین بازی فصلی، دوره های ماساژ و آشپزی های تایلندی، صنایع دستی و عتیقه جات، شب های بی نظیر، رستوران های متعدد و لوکس از جاذبه های این شهر است. اگر به این شهر سفر می کنید، بازدید از ساختمان های قدیمی، پارک سلطنتی گل و بازار تالات واروروت را فراموش نکنید. 

لامپانگ 

شهری بزرگ در فاصله ۱۰۶ کیلومتری شمال بانکوک که سومین شهر بزرگ تایلند می باشد. کالسکه ها و واگن های رنگارنگ که با اسب کشیده می شوند،  ساختمان های باستانی، موزه های تاریخی و غذاهای شمال تایلند، توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. 


خانوم

شهری در جنوب شرقی تایلند که دارای سواحل آرام،  جنگل های انبوه، مزارع طلایی برنج و باغ های میوه می باشد. تماشای دلفین های صورتی، قایق رانی، موتور سواری، تماشای آبشار، بازار های محلی و مجموعه غار خائو وانگ تونگ، هر گردنش را را به وجو خواهد آورد. 


پراچواپ خیری خان

شهری کوچک که در استان پراچواپ خیری خان واقع شده است. خلیج های دوقلوی خمیده عمرا با ماسه های سفیر رنگ که بسیار ترم می باشند، کوه های بلند و شاخه و برگ های موجود در آب، زیبایی خاصی به این شهر بخشیده است. در این شهر دو نوع میمون از جمله لانگور عینکی یا میمون برگ عینکی و ماکاک های حیله گر در تمامی نقاط شهر دیده می شوند. اگر به این شهر مسافرت می کنید، از تماشای طلوع آفتاب در خلیج، گذراندن وقت در ساحل Ao Manao beach، سفر به Wat Thammikaram، کوهنوردی در خائو لومواک و تماشای غارهای فرایا ناکون غافل نشوید.