شهر های دیدنی و جذاب کشور اتریش

شهر های دیدنی و جذاب کشور اتریش

اتریش کشوری کوهستانی و با آب و هوای مناسب است که در مرکز اروپا واقع شده است. اتریش کشوری است که در آن زندگی شهری مدرن با طبیعت آمیخته شده است . اتریش علاوه بر داشتن جاذبه های طبیعی و زیبا، شهرهای بسیار جالب و معروفی نیز دارد. تلفیق بناهای تاریخی مانند کلیساها، قلعه ها و ... با ساختمان های مدرن شهری از جاذبه های شهرهای اتریش می باشد. در این مقاله شهرهای دیدنی و جذاب اتریش را معرفی خواهیم کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

وین

وین شهری در شمال شرقی اتریش است که در مجاورت رود معروف دانوب قرار دارد. وین پایتخت و بزرگترین شهر اتریش است که 1.7 میلیون نفر جمعیت دارد. وین یکی از دیدنی ترین شهرهای اتریش است که بناهای تاریخی زیادی داشته و مهد موسیقی و هنر اتریش نامیده می شود. وین با داشتن کاخ های پادشاهی زیبا، موزه های متعدد و آب و هوای بسیار مناسب یکی از بهترین شهرهای اتریش می باشد. همچنین وین مهمترین شهر اقتصادی و سیاسی اتریش است. 

هال اشتات

این شهر یکی از زیباترین و جذاب ترین شهرهای اتریش است. طبیعت شگفت انگیز، خانه های زیبا و قدیمی، آب و هوای بسیار مناسب، کوه های زیبای سازکامرگوت و دریاچه زیبای هال اشتات از جمله جاذبه های شهر هال اشتات می باشد. این شهر دارای بیش از 2000 مقبره ماقبل تاریخ است. همچنین در کلیسای سن میشل این شهر 600 جمجمه رنگ شده قرار دارد.

آلپباخ

شهر آلپابخ یکی دیگر از شهرهای دیدنی اتریش است. آلپباخ شهری جذاب برای افراد علاقه مند به اسکی است. چرا که یک پیست اسکی بسیار جذاب دارد که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. معماری فوق العاده ساختمان های شهری و فضاهای سبز زیبا و رنگارنگ شهری این شهر را به یکی از زیباترین شهرهای اتریش تبدیل کرده است. در حال حاظر هر ساختمان جدیدی که در این شهر ساخته می شود، باید به سبک معماری قدیمی ساخته شود تا چهره تاریخی شهر از بین نرود. 


اینسبروک

شهر اینسبروگ پنجمین شهر بزرگ اتریش و یکی از زیباترین شهرها آن است که مرکز استان تیرول می باشد. به جهت قرار گرفتن در دامنه کوه های آلپ، علاوه بر زیبایی شگفت انگیز شهر، بزرگترین پیست اسکی کوه های آلپ نیز در این شهر قرار دارد و به همین خاطر دو دوره میزبان بازی های المپیک زمستانی بوده است. این شهر بافت قدیمی خود را حفظ کرده و هر ساله گردشگرن زیادی به آن سفر می کنند. از جاهای دیدنی شهر اینسبروک می توان به ساختمان سقف طلایی، کلیسای هوف کرشه، کاخ معروف هوفبرگ، موزه های دولتی تیرولی اشاره کرد. 

گموندن

شهر زیبای گموندن بر روی یک دریاچه قرار گرفته است. این شهر محل مناسبی برای گذراندن آخر هفته ها می باشد و یکی از بهترین مناطق تفریحی اتریش است. همچنین وجود مناطق مناسب کوهنوردی در این شهر، هر ساله کوهنوردان زیادی را به خود جذب می کند. وجود قلعه ها و ویلاهای مربوط به قرن نوزدهم به زیبایی این شهر افزوده است. 

سالزبورگ

شهر سالزبورگ یکی از زیباترین شهرهای اتریش است که جاذبه های زیادی را در خود جای داده است. وجود رودخانه پر آب سالزاخ، قلعه زیبای هونسالزبورک و کوه های شگفت انگیز این شهر را بسیار دیدنی کرده است. سالزبورگ چهارمین شهر بزرگ اتریش است که ساختمان هایی با معماری قدیمی و خیره کننده در آن به چشم می خورد. یکی از بهترین مکان های این شهر کافه ها و رستوران های معروف آن است. این شهر محل تولد افسانه دنیای موسیقی یعنی موتزارت است و به همین جهت هر سال فیستیوال های موسیقی متعددی در آن برگزار می شود.