جنگل های سیاهکل در گیلان

جنگل های سیاهکل در گیلان

جنگل های سیاهکل در گیلان

با رسیدن فصل بهار و رسیدن گرمای پر حرارت تابستان، تعداد سفرهای به مناطق خوش آب و هوای کشورمان مثل مناطق شمالی ایران هم بیشتر می شود. در روزهایی که آفتاب با قدرت تمام می تابد، در اوج گرمای تابستان، سفر به یکی از مناطق خنک شمالی بهترین کار است. اگر تعطیلات ۲-۳ روزه ای در پیش رو دارید و نمی دانید باید با آن چکار کنید پیشنهاد ما این است رهسپار شهر زیبایی مثل سیاهکل شوید تا هم از آب و هوای عالی آن لذت ببرید و هم طبیعت دلنشین را با وجودتان احساس کنید.
جنگل های سیاهکل در گیلان
سیاهکل شهرستانی بسیار خوش آب و هوا در استان گیلان است. سیاهکل ۱۸٫۱۷۶ نفر جمعیت دارد، محلی های این شهرستان به آن سی کل می گویند که سی به معنای صخره ی بزرگ و کوه با شیب تند و کل به معنای آبادی است پس طبق این، سیاهکل به معنای آبادی کنار کوه با شیب تند است.
شهرستان سیاهکل دارای وسعتی ۴۸ هزار کیلومتر مربعی است که از شمال و شرق به لاهیجان و از غرب به رشت و از جنوب به رودبار منتهی ی شود. این شهر فوق العاده سرسبز، جنگل های بسیار زیبایی دارد که به جنگل های سیاهکل شهره هستند. وجود درختان سبز پیچیده در هم و طبیعت بی نظیری که دارد آن را به برترین جاذبه ی گردشگری این شهرستان و یکی از بهترین دیدنی های ایران تبدیل کرده است و یک جای عالی برای گذراندن تعطیلات چند روزه محسوب می شود. چادر زدن در این جنگل هم لذت سفرتان را چندین برابر خواهد کرد. با پیاده روی در جنگل های انبوه سیاهکل می توانید یک دورنمای عالی به قله ی زیبای درفک را هم داشته باشید و با ادامه ی این پیاده روی تا دیلمان به منطقه ای رویایی به نام ملومه می رسید و می توانید وعده ی ناهارتان را همانجا میل کنید.
جنگل های سیاهکل در گیلان
البته سیاهکل فقط به دلیل طبیعتش مشهور نیست. در راه رسیدن به آن، به کاروانسرایی برمی خورید که تی تی نام دارد که در زبان گیلکی به معنای «شکوفه» است، این کاروانسرا در نزدیکی رودخانه ی شیم رود قرا گرفته است. کاروانسرای تی تی متعلق به دوره ی صفویان است و در ۱۰ کیلومتری جاده ی سیاهکل به دیلمان و روی تپه ای بلند و سرسبز قرار دارد و در زمان های گذشته، مسیر کاروان لاهیجان به دیلمان و طالقان بوده است.
جنگل های سیاهکل در گیلان
کاروانسرای تی تی در سیاهکل
پس سفر به سیاهکل و بازدید از جنگل ای سیاهکل علاوه بر اینکه یک سفر طبیعت گردی است، می تواند یک سفر تاریخی هم باشد و کنجکاوی های تاریخی گردشگران را هم جوابگو باشد.
جدای از جنگل های سیاهکل و این کاروانسرا، این شهر رودخانه های زیادی هم دارد که از دیگر جاذبه های گردشگری سیاهکل هستند. آبشار مشهور این شهر، لونک نام دارد و یک جای خوب برای گذراندن آخر هفته است.

منبع:الی گشت