چطوری گردشگر خوبی باشیم

چطوری گردشگر خوبی باشیم

چطوری گردشگر خوبی باشیم
در سال ۲۰۱۸ شاهد افزایش چشم‌گیر انتقاد‌های ضد توریست در سراسر اروپا بوده‌ایم. مردمان محلی اعتقاد دارند که افزایش گردشگری، تاثیرات نا‌خوشایندی بر زندگی آنان و محیط اطراف‌شان داشته است. شهر‌های بزرگ و گردشگر‌پذیر در‌صد‌د اجرای سیاست‌هایی هستند تا بتوانند میزان آثار مخرب توریست‌ها بر زندگی مردمان محلی را کاهش دهند اما عملی شدن این سیاست‌ها به استقبال خوب گردشگران و مسئولیت‌پذیری آنان نیز بستگی دارد.

برای مثال، سال گذشته شورای جهانی مسافرت و گردشگری (WTTC) کمپینی راه‌اندازی کرد تا شیوه‌های پایدار و مفید در صنعت گردشگری را میان مسافران ترویج دهد. مدیر تحقیقاتی WTTC اعلام کرد هدف از این کمپین، ایجاد حس مسئولیت در مسافران در برابر رفتار و عمل خود در مقصد بوده است. این کمپین باعث شد تا گردشگران به ایده‌هایی برای کاهش تاثیرات مخرب خود در مقصد دست یابند. حال چگونه می‌توان با احترام به محیط‌زیست، راضی نگه داشتن مردمان محلی در مقصد و در نهایت احترام به خود، گردشگر خوب و قابل قبولی بود؟

توریست
۱. تصمیم بگیرید که به مقصدی متفاوت بروید

به جای اینکه برای سفر مقصدی شلوغ و پر‌طرفدار را انتخاب کنید، گزینه‌های جایگزین را نیز بررسی کنید. تصمیم بگیرید تا به جای مقصد اول و معروف در کشور مورد نظر، سفری به شهر رده دوم یا سوم همان‌ کشور داشته باشید. این شهر‌ها نیز می‌توانند به همان اندازه زیبا و جذاب باشند و با توجه به خلوت بودن، می‌توانید تجربه‌های بیشتری کسب کنید. برای مثال به جای رفتن به آمستردام، اوترخت (Utrecht) یا به جای رفتن به ونیز، ورونا (Verona) را انتخاب کنید. حتی این سفر می‌تواند منجر به کسب تجربه‌های بیشتر شود. علاوه بر تمامی این مزیت‌ها، مقصد‌های کمتر شناخته شده ارزان‌تر هم هستند.
۲. از سایت هانی‌پات اجتناب کنید

مردم زیادی برای کسب اطلاعات به سایت معروف هانی‌پات مراجعه می‌کنند اما شما با انجام کمی تحقیق می‌توانید سایت‌های مشابه دیگری را بیابید. ممکن است افراد کمتری به این سایت‌ها مراجعه کنند اما قطعا می‌توانید تجربه‌های خوبی به دست آورید.
۳. در فصل‌های خلوت به سفر بروید

یک راه خوب برای کاهش فشار از روی مقصد این است که در فصل اوج به سفر نروید. اگر می‌توانید نسبت به انتخاب زمان مسافرت انعطاف‌پذیر باشید، فصلی را انتخاب کنید که دیگران در آن به سفر نمی‌روند. برای مثال در فصل پاییز مسافرت کمتر انجام می‌شود اما هم آب و هوا خوب است، هم می‌توانید خرید‌های خوبی داشته باشید و از همه مهم‌تر، همه چیز در این زمان ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است پس برای سفر عجله نکنید.

توریست
۴. کتاب راهنما را کنار بگذارید

علاوه بر کنار گذاشتن کتاب راهنما، تلفن همراه‌تان را نیز در اتاق هتل بگذارید. لباس و کفش مناسب به تن کنید و راهی خیابان شوید. بدون هیچ قاعده و برنامه‌ریزی، احساسات خود را دنبال کنید و به هر‌جایی که دوست دارید، بروید. حداقل برای یک روز این کار را انجام دهید تا حس خوشایند کسب تجربه‌های اتفاقی را با تمام وجود لمس کنید. با دور بودن از تکنولوژی می‌توانید تمام حواس خود را معطوف به لحظه‌ی حال کنید و از آن لذت ببرید.
۵. در اقامتگاه‌های محلی بمانید

برای کمک به مردمان محلی و همچنین اقتصاد یک کشور، به جای ماندن در هتل‌های زنجیره‌ای بین‌المللی، سعی کنید در هتل و مسافر‌خانه‌های محلی بمانید. البته هتل‌های زنجیره‌ای بین‌المللی نیز به دلیل وسعتی که دارند، افراد زیادی را برای کار استخدام می‌کنند اما انتخاب اقامتگاه‌های محلی درآمد را به صورت مستقیم به یک کشور تزریق می‌کند.
۶. سوال کنید

به خاطر داشته باشبد که هنگام انتخاب و رزرو هتل، حتما بپرسید که چه مقدار از غذا‌هایی که سرو می‌شوند، محلی هستند؟ آیا خدمتکاران هتل محلی هستند؟ این هتل برای کاهش اثرات مخرب زیست محیطی چه کار‌هایی انجام می‌دهد؟ اگر شما آگاهانه رفتار کنید، هتل‌ها به مرور زمان موظف می‌شوند تا برای جذب مسافر، کار‌هایی انجام دهند. هتلی که از اقتصاد محلی و محیط‌زیست حمایت کند، قطعا ارزش سرمایه‌گذاری خواهد داشت.
۷. زبان محلی را یاد بگیرید

اگر شما قادر به این باشید که به زبان محلی صحبت کنید، مطمئنا احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. با زبان اشاره سخن گفتن یا فقط استفاده از زبان انگلیسی بیشتر منجر به کلافه شدن مردمان محلی و حتی خود شما می‌شود. افراد زیادی در جهان هستند که تسطی بر زبان انگلیسی ندارند، پس شما باید برای دانستن زبان محلی تلاش بیشتری کنید.

توریست
۸. خرید‌های سنتی و محلی داشته باشید

یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های سفر خریدن سوغاتی است. ممکن است هنگام خرید سوغاتی، بیشتر به سمت کالا‌هایی جذب شوید که قیمت پایین‌تری دارند اما باید بدانید که بیشتر کالا‌های ارزان از، خارج از کشور وارد می‌شوند. به هر جای دنیا که بروید فروشگاه‌هایی را خواهید دید که حاصل دست رنج هنرمندان با‌استعداد محلی را عرضه می‌کنند. با خرید صنایع دستی، کمک زیادی به مردمان محلی و صنعت گردشگری یک کشور خواهید کرد.
۹. تولید ضایعات پلاستیکی را کاهش دهید

فرقی نمی‌کند سواحل فریبنده گوا باشد یا خیابان‌های زیبای رم، این زباله‌های پلاستیکی هستند که سراسر این سیاره را احاطه کرده‌اند. بنابر‌این سعی کنید به عنوان یک گردشگر مسئولیت‌پذیر، به حجم این زباله‌ها نیافزایید. به جای اینکه در طول روز چندین بطری آب پلاستیکی بخرید، یک بطری مناسب تهیه کنید و آن را با آب آشامیدنی سالم یا جوشانده شده، پر کنید. علاوه بر این به دلیل کم آبی در سراسر جهان، به هر کجای دنیا که سفر می‌کنید، زمان حمام کردن خود را کنترل کنید و کاهش دهید.
۱۰. با احترام رفتارکنید

برخی از مقصد‌ها به شدت مورد توجه گردشگران هستند و آسیب‌ها و بی‌احترامی‌هایی که از سوی این گردشگران دیده می‌شود، مردمان محلی را به شدت عصبانی کرده است. مثلا در شهر زیبای ونیز، مردم دیده‌اند که گردشگران به درون کانال آب پریده‌اند و این نوعی بی‌احترامی محسوب می‌شود. به هر کجای دنیا که می‌روید، به قوانین محلی احترام بگذارید، به آداب و رسوم سنتی و محلی توجه کنید، لباس مناسب برای پوشیدن انتخاب کنید تا در نهایت مردم از شما شکایت و ناراحتی کمتری داشته باشند.
منبع:کجارو

آموزش باریستا- آموزش کافی شاپ و راه اندازی کافی شاپ

آموزش باریستا- آموزش کافی شاپ و راه اندازی کافی شاپآموزش باریستا(کافی من)


 قهوه‌چی یا باریستا به انگلیس(Barista)  به شخصی گفته می‌شود که مسئول تهیه و سرو قهوه اسپرسو است.

امروزه تقریبا در همه جای دنیا مردم از کلمه باریستا به معنی شخص حرفه‌ای در زمینه نوشیدنی‌های قهوه استفاده می‌کنند .

باریستا می بایست پس ار گذراندن دوره آموزش باریستا و کسب مهارت های کافی به عنوان متخصص، توانایی شناخت انواع قهوه و شیوه درست تهیه آن ها را داشته باشد تا بتواند اطلاعات درستی به مشتریان خود جهت کمک در انتخاب بهتر به آن ها ارائه دهد.

دوره آموزشی باریستا

+ آموزش کافی شاپ

هدف از آموزش باریستا(کافی من)

آموزش اصول اولیه کار در کافی شاپ می باشد که شامل موارد زیر است :

 • شناخت گونه های قهوه

 • تولید محصولات بر پایه اسپرسو به وسیله دستگاه اسپرسو اعم از نوشیدنی های بار گرم (اسپرسو و انواع قهوه بر پایه شیر مانند کافه لاته، کاپوچینو، موکا).

 • تولید محصول بر پایه چای و دم نوش ها

 • تولید نوشیدنی های سرد (کوکتل ها، اسموتی ها، فراپه ها و آیس کافی ها).


معرفی دوره آموزش باریستا

 آموزش باریستا در مجموعه کافه تکنیکال گروپ تحت عنوان “از مزرعه تا فنجان” در سطح 1 و “آشنایی با قهوه های دمی و آبزارآلات آن” در سطح 2 برگزار می شود. در این دوره آموزشی، باریستا با پروسه شناخت گونه قهوه، جدا کردن هسته از میوه، خشک کردن، بسته بندی کردن، رست یا برشته کاری قهوه سبز و در پایان با آسیاب کردن قهوه و شناخت دستگاه اسپرسو به صورت تئوری و عملی در سطح اول و شیوه تهیه قهوه های دمی به صورت تئوری و عملی در سطح 2 آشنا می شود.

+ آموزش کافی شاپ در تهران

سرفصل های آموزش سطح 1 :

 • انواع گونه های درخت قهوه:


آشنایی با تشخیص اولیه گونه های درخت قهوه و شناخت ظاهری گونه های دانه قهوه به صورت تئوری.

 • تشخیص اولیه طعمی آرابیکا و روبوستا:


تشخیص اولیه طعم گونه های قهوه آرابیکا و روبوستا نسبت به رست یا برشته کاری قهوه .

 • انواع روش های چیدن قهوه از درخت.

 • انواع جدا کردن هسته از میوه.

 • انواع روش های خشک کردن قهوه سبز.

 • انواع رست کردن قهوه و شناخت معایب و محاسن روش های رست:


این بخش از آموزش باریستا شامل:

 1. آشنایی با روش های رست یا برشته کاری قهوه سبز

 2. آموزش درجات رست قهوه و تشخیص طعمی آن

 3. تشخیص مقدار کافئین موجود در قهوه


+ راه اندازی کافی شاپ

 • شناخت قهوه های تخصصی (Specialty Coffee) و قهوه های تجاری (  Commercial coffee )


در این بخش از آموزش باریستا (کافی من) به صورت کامل با روش تشخیص این دو نوع قهوه متفاوت از آشنا خواهد شد و معایب و محاسن آن ها را به صورت تئوری و عملی خواهد آموخت.

این بخش از آموزش باریستا شامل:

 1. آموزش انواع درجات قهوه نسبت به ریزی به درشتی.

 2. آموزش عملی شیوه درست تنظیم آسیاب نسبت به نوع قهوه و نوع آب و هوا • شناخت انواع دستگاه اسپرسو ماشین (تک بویلره و چند بویلره)


این مرحله از آموزش به صورت تئوری دستگاه اسپرسو، کارایی آن و نحوه کارکرد و شناخت قطعات آن را بررسی خواهد کرد.

 

 • تشخیص یک اسپرسوی دم نکشیده و یا بیش از اندازه عصاره گیری شده:


آموزش عملی تشخیص اولیه طعم درست یک اسپرسو به صورت چشایی، بویایی و بصری.

+ هزینه راه اندازی کافی شاپ

 

 • آموزش عصاری گیری درست اسپرسو با بالاترین استانداردهای روز دنیا

 • آموزش گرفتن فوم شیر مناسب با دما و بالانس طعمی.

 • شناخت استانداردهای منوی کافه:


آشنایی با استانداردهای منو کافی شاپ در تمام دنیا و تهیه منو نسبت به منطقه و جغرافیا.

کار آموز بعد از گذراندن این دوره آموزشی در مجموعه کافه تکنیکال گروپ، به عنوان باریستا آمادگی کامل جهت کار در بخش بار گرم و سرد تمامی کافی شاپ ها را خواهد داشت.

سرفصل های آموزش سطح 2 :

 • آشنایی با ابزارآلات قهوه های دمی

 • آموزش تهیه قهوه دمی به سه روش: 1. فرنچ پرس

 2. کمکس

 3. سایفون • آموزش اولیه لته آرت


در این مبحث باریستا مبانی اولیه لته آرت (هنر شیر و قهوه) را فرا می گیرد که شامل: دمای مناسب شیر، مهندسی کاپ، مهندسی پیچر، کنتراست درست و شیوه ریزش یکسان و درست  می باشد.

 • آموزش شیوه درست مدیریت اوردر یا سفارشتات:


یک باریستا می بایست در ساعات شلوغی کافه توانایی مدیریت فضای کار خود و اولویت بندی سفارش مشتریان را داشته باشد.

 • آموزش شیوه شست و شوی دستگاه و آسیاب.

 • آموزش مدیریت کافی شاپ برای ورودی و خروجی محصولات (cost control


نزدیکترین هتل ها به حرم امام رضا مشهد

نزدیکترین هتل ها به حرم امام رضا مشهد

نزدیکترین هتل ها به حرم امام رضا مشهد(قسمت اول):

 ارزان ترین هتل آپارتمان های مشهد

هتل کیانا مشهد مشهد - خیابان امام رضا 2 - کوچه کربلا

4.1

بسیار خوب

شروع قیمت از:

3,000,000

فاصله تا حرم امام رضا مشهد: 991 متر ( 2 دقیقه )

هتل کیانا مشهد

هتل کیانا از نوسازترین هتل‌های اطراف حرم امام رضا است که در سال 91 افتتاح شده. این هتل از نزدیک‌ترین هتل‌های 4 ستاره به حرم مطهر است که در خیابان امام رضا 2 در 500 متری حرم قرار گرفته و با موقعیت مکانی ایده آلش برای همه زائران مناسب است.

با انتخاب این هتل علاوه بر اینکه در نزدیکی حرم هستید و با یک پیاده روی چند دقیقه‌ای می‌توانید به بارگاه ملکوتی برسید از همه امکانات خوب نیز برخوردار می‌شوید. مثل سالن‌های پذیرایی هتل که شامل چند رستوران و کافی شاپ می‌شود. در این رستوران‌ها همه چیز برای شما مهیاست تا یک ضیافت به یاد ماندنی داشته باشید. مثلاً در رستوران ارغوان هتل که در طبقه همکف قرار دارد می‌توانید انواع غذاهای ایرانی و فرنگی را سفارش دهید و بهترین طعم‌ها را تجربه کنید. اگر به جای تجربه طعم‌های متفاوت ترجیح می‌دهید غذاهای اصیل ایرانی را نوش جان کنید به نیم طبقه هتل بروید.

برای مشهد گردی می‌توانید با تورهای ویژه هتل همراه شوید. تورهایی که شما را به تماشای مناطق ییلاقی و گردشگری مشهد می‌برند که به صورت شبانه روزی آماده سرویس دهی به شما هستند. همچنین تورهای تفریحی که شما را به تماشای اماکن دیدنی نیشابور و نیز امکان مذهبی و موزه‌ها می‌برند.

اما اگر بخواهید خودتان به تنهایی و یا همراه با دوستان و خانواده‌تان در شهر بگردید از موزه آستان قدس رضوی و مسجد گوهرشاد شروع کنید. این جاذبه‌ها نزدیک‌ترین اماکن دیدنی به هتل کیانا هستند. پارک کوهسنگی و پارک جنگلی طرق نیز جز اماکن تفریحی مشهد هستند که از هتل کیانا دسترسی خوبی به آن‌ها دارید.

هتل کیانا در واحدهای اقامتی‌اش نیز تمام تلاش خود را بکار بسته تا نهایت آسایش را برای شما فراهم کند. اگر به عنوان ماه عسل یا به عنوان زوجی جوان به مشهد می‌روید اتاق‌های VIP را انتخاب کنید.

واحدهای کانکت برای کسانی است که می‌خواهند به صورت گروهی اقامت کنند و واحدهای آپارتمانی نوع دیگری از واحدهای اقامتی هتل کیانا است که مدرن‌ترین امکانات را در اختیار شما قرار می‌دهد.

خرید سوغات جز برنامه‌های هر زائر ایرانی در سفر به مشهد است. موضوعی که هتل کیانا برای راحتی مهمانانش یک فروشگاه سوغات مشهد در نظر گرفته است. اگر در این فروشگاه سوغات مورد نظرتان را پیدا نکردید چند بازار در نزدیکی هتل هست مثل بازار رضا، بازار آسمان و زیست خاور که می‌توانید در مسیر رفت و برگشت از حرم از آن‌ها خرید کنید.

اتاق بازی کودکان، گیم نت، فضای سبز و اینترنت داخل لابی و اتاق‌ها و سونا و جکوزی، حمام ترکی، سالن ماساژ همه و همه از امکانات دیگری است که اقامتتان را در هتل کیانا شیرین و لذت بخش می‌کند.

دلایل انتخاب هتل:

به هتل کیانا بروید اگر می خواهید در نزدیکی حرم امام رضا (ع) بهترین امکانات و خدمات را تجربه کنید.

هتل کیانا یکی از بهترین هتلهای 4 ستاره مشهد بوده و یکی از نزدیکترین هتلها به حرم است. این هتل در خیابان امام رضا 2 قرار دارد. در هتل کیانا مشهد امکانات کامل اقامتی فراهم شده است و در رستوران هتل، انواع غذاهای ایرانی و بین المللی در سالن های مجزا سرو میگردد.

ساعت تحویل اتاق: 14:00

ساعت تخلیه اتاق: 12:00

تعداد اتاق ها: 110 عدد

فاصله تا مرکز شهر: 2 دقیقه

فاصله تا فرودگاه: 25 دقیقه

خدمات هتل کیانا مشهد

هتل کیانا دارای امکاناتی چون فضای بازی کودکان، پارکینگ، اینترنت رایگان در لابی و طبقات، سونا و جکوزی بسیار زیبا، کافی شاپ و سفره خانه سنتی، سالن کنفرانس، صندوق امانات، فروشگاه و ... می باشد

هتل سهند مشهد مشهد - خیابان امام رضا - امام رضا 2 - کوچه کربلا

4.1

بسیار خوب

شروع قیمت از:

2,360,000

فاصله تا حرم امام رضا مشهد: 1.10 کیلومتر ( 3 دقیقه )

توضیحات:

هتل سهند مشهد، هتلی نوساز در فاصله ای اندک از حرم رضوی می باشد. این هتل نوساز گزینه ای مناسب برای زائرانی است که تمایل دارند هتل محل اقامتشان در فاصله ی کمی از حرم مطهر باشد و بتوانند بدون استفاده از هیچ گونه وسیله نقلیه و در مدت کوتاه به حرم برسند.

هتل سهند در امام رضا 2 واقع است و علاوه بر نزدیک بودن به حرم به بازار رضا نیز نزدیک می باشد، بدین ترتیب مسافران برای زیارت و خرید از بازار رضا دغدغه ی رفت و آمد و ترافیک را نخواهند داشت.

هتل دارای دو رستوران مجزا بوده و از این نظر گنجایش پذیرایی از مهمانان زیادی را دارد.

در هتل سهند مشهد بهترین اقامت را برای خود و همراهانتان رقم بزنید. اقامتگاهی تازه تأسیس در خیابان امام رضا 2 که با موقعیت ایده آلش شما را در مدت زمان کوتاهی به حرم امام رضا می‌رساند. این هتل سه ستاره با داشتن سطح بالایی از کیفیت شما را به داشتن اقامتی 5 ستاره در مشهد دعوت می‌کند.

هتل سهند در رستورانش بهترین آشپزهای عربی و ایرانی را گرد هم آورده است تا بهترین طعم‌ها و لذیذترین غذاها را به میهمانانش هدیه کند. نهار و شام رستوران به صورت بوفه هست و دارای منویی متنوع و خوشمزه است. این هتل هم چنین در طبقه فوقانی لابی‌اش محیطی دل‌نشین با بهترین امکانات را ایجاد کرده است تا گذر زمان را از یادتان ببرد.

برای اینکه اقامت در هتل سهند مشهد را برای خودتان ماندنی‌تر کنید پیشنهاد می‌کنیم لحظاتی را در قهوه خانه هتل بگذرانید. این قهوه خانه در پشت بام قرار گرفته است و خدماتی در خور را با دیدی عالی از چشم اندازی بسیار زیبا به شما ارائه می‌کند.

با خانواده به مشهد مقدس می‌روید و یا همراه دوستان، برای ماه عسل یا صرف زیارت، فرقی نمی‌کند؛ هتل سهند از بهترین انتخاب‌ها است. این هتل اتاق‌های متنوعی در انواع مختلفی از تویین، دوبل، رویال و تریپل دارد که برای همه زائران با سلیقه‌های مختلف مناسب می‌باشد.

لابی هتل با دکوراسیونی شیک و طراحی بسیار زیبایی که دارد مکانی آرام را برای لختی استراحت و اجتماعی دوستانه فراهم کرده است. شما می‌توانید در اینجا پس از بازگشت از زیارت و زمانی که منتظر همراهانتان هستید تا به حرم بروید لحظاتی را به آرامش سپری کنید.

اگر داشتن اینترنت برایتان مهم است این مژده را به شما می‌دهیم که اتاق‌های هتل سهند مجهز به شبکه سراسری اینترنت بدون هیچ گونه محدودیت حجمی است که پاسخگوی نیازتان در این زمینه می‌باشد.

دلایل انتخاب هتل:

نزدیک بودن به حرم

نزدیک بودن به بازار رضا

هتل سهند یکی از هتلهای 3 ستاره تاپ مشهد است که کیفیت بسیار بالایی دارد و با توجه به موقعیت مکانی خود که در کنار حرم واقع شده، می تواند یکی از گزینه های مناسب برای رزرو هتل در مشهد باشد. ساختمان هتل در 10 طبقه احداث شده و 60 واحد اقامتی با امکانات کامل رفاهی دارد. هتل سهند همانطور که از تصاویر مشخص است، هتلی شیک و تمیز است.

ساعت تحویل اتاق: 14:00

ساعت تخلیه اتاق: 12:00

تعداد اتاق ها: 60 عدد

فاصله تا مرکز شهر: 3 دقیقه

فاصله تا فرودگاه: 25 دقیقه

هتل منجی مشهد مشهد - ضلع جنوبی بازار رضا - نبش شیخ طوسی 9

4.2

بسیار خوب

شروع قیمت از:

2,600,000

فاصله تا حرم امام رضا مشهد: 1.11 کیلومتر ( 3 دقیقه )

درجه هتل: 3 ستاره تاپ

نمای هتل منجی مشهد

هتل منجی مشهد در سال 1393 به همت حاج حمید باقرزاده مورد بهره برداری قرار گرفته است و در نزدیکی بازار رضا (ع) شهر مقدس مشهد قرار گرفته است. هتل منجی مشهد دارای رستورانی مجهز با سرو انواع غذاهای لذیذ ایرانی و فرنگی و دریایی آماده پذیرایی از مهمانان عزیز است. کافی شاپ این مجموعه در طبقه 2- دارای فضایی زیبا و آرام است. این هتل سه ستاره در 6 طبقه طراحی شده و دارای 42 باب اتاق است و با امکانات و تجهیزاتی مانند مجموعه آبی رستوران سنتی و اینترنت پرسرعت در تمامی نقاط هتل و بسیاری از خدمات متنوع دیگر آماده پذیرایی از مسافران و زائران تور مشهد می باشد.

مکان های توریستی مشهد از قبیل بازار رضا، موزه آستان قدس رضوی، مسجد گوهرشاد و سایر مراکز خرید مورد علاقه زائران با فاصله کمی از هتل منجی مشهد قابل دسترسی می باشند.

در هتل منجی مشهد پذیرایی به صورت فولبرد منو بوفه (صبحانه و نهار و شام سلف سرویس) انجام میگردد.

مجموعه آبی هتل منجی مشهد


این مجموعه با طراحی مدرن و منحصر به فرد خود با محیطی لذت بخش آماده پذیرایی از شما میهمانان ای مجموعه می باشد.این مجموعه مشتمل بر جکوزی حوضچه آب سرد سونای خشک و سونای بخار می باشد.همچنین دو تایم مجزا برای بانوان و آقایان در نظر گرفته شده است.بدهیهی است که پذیرش مهمان در مجموعه آبی هتل منجی مشهد دارای ضوابط و مقرراتی می باشد که در صورت درخواست مهمان به ایشان ارائه خواهد شد.همچنین شایان ذکر است امکان استفاده از مجموعه آبی و ماساژ به صورت همزمان نیز امکان پذیر است.

لمکده هتل منجی مشهد


این مجموعه شاد و مفرح تابستانی در طبقه سوم هتل واقع شده است.در این مجموعه علاوه بر امکان استفاده مجزا این امکان فراهم شده تا مهمانان محترم بتوانند از کافی شاپ مجموعه نیز استفاده کنند نمای بسیار زیبا نزدیک به حرم و امکان استفاده آن در شب این مجموعه را به یکی از پرطرفدار ترین بخش های هتل منجی مشهد تبدیل کرده است.

رستوران و کافی شاپ های هتل منجی مشهد • رستوران هتل منجی مشهد با ظرفیت 60 نفر واقع در طبقه 1- با انواع غذاهای ایرانی ، فرنگی و دریایی (ساعت کاری : صبحانه 8:00 الی 10:00 ، نهار 13:00 الی 15:00 ، شام 20:00 الی 22:00)

 • کافی شاپ هتل منجی واقع در طبقه 2- (ساعت کاری: 10: الی 22:00)


اتاق ماه عسل هتل منجی مشهد


هتل منجی مشهد افتخار میزبانی از بسیاری نوعروس و داماد هایی را داشته که تصمیم گرفته اند اولین سفر مشترک خود را با این مجموعه سهیم شوند.در این راستا این مجموعه با در نظر گرفتن امتیازهای خاص و امکانات منحصر تمام تلاش خود را برای ساختن بهترین خاطره ی ممکن برای آنها داشته است.در این اتاق ها علاوه بر دکور مخصوص از بسیاری امکانات وی ای پی استفاده شده است.

اطلاعات هتل منجی مشهد:


ساعت تحویل اتاق: 14:00
ساعت تخلیه اتاق: 12:00
تعداد اتاق ها: 42 عدد
فاصله تا حرم: 7 دقیقه پیاده
فاصله تا فرودگاه: 20 دقیقه با ماشین
آدرس هتل: مشهد، ضلع جنوبی بازار رضا – نبش شیخ طوسی 9

فواصل هتل تا مراکز گردشگری: • فاصله تا نمایشگاه بین المللی مشهد 33 دقیقه با ماشین ( 25 کیلومتر )

 • فاصله تا حرم امام رضا 20 دقیقه پیاده و 6 دقیقه با ماشین ( 1.9کیلومتر )

 • فاصله تا باب الجواد(درب خسروی نو) 15 دقیقه پیاده و 6 دقیقه با ماشین ( 2.1 کیلومتر )

 • فاصله تا باب الرضا(درب فلکه آب) 10 دقیقه پیاده و 4 دقیقه با ماشین ( 2.2 کیلومتر )

 • فاصله تا خیابان شیرازی ( بست شیخ طوسی) 9 دقیقه با ماشین ( 3.5 کیلومتر )

 • فاصله تا خیابان نواب صفوی( بست شیخ حر عاملی- بست پایین خیابان )17 دقیقه پیاده و 6 دقیقه با ماشین ( 1.2 کیلومتر )

 • فاصله تا بست شیخ بهایی 15 دقیقه پیاده و 7 دقیقه با ماشین ( 2.2کیلومتر )

 • فاصله تا مجتمع تجاری زیست خاور 18 دقیقه با ماشین ( 5.2 کیلومتر )

 • فاصله تا منطقه ییلاقی طرقبه 35 دقیقه با ماشین ( 31 کیلومتر )

 • فاصله تا پارک کوهسنگی 22 دقیقه با ماشین ( 13.8 کیلومتر )

 • فاصله تا مجتمع تجاری الماس شرق • 25 دقیقه با ماشین ( 12.4کیلومتر )

 • فاصله تا سرزمین موج های آبی 35 دقیقه با ماشین ( 21.9 کیلومتر )

 • فاصله تا شهر بازی پارک ملت 26 دقیقه با ماشین ( 18.7 کیلومتر )

 • فاصله تا بازار رضا 5 دقیقه پیاده و 4 دقیقه با ماشین ( 1.1کیلومتر )

 • فاصله تا ایستگاه راه آهن 17 دقیقه با ماشین ( 5.6 کیلومتر )

 • فاصله تا آرامگاه فردوسی 37 دقیقه با ماشین ( 33.2 کیلومتر )

 • فاصله تا شهر رویایی پدیده شاندیز 55 دقیقه با ماشین ( 43.3 کیلومتر )


هتل شارستان مشهد مشهد - خیابان خسروی نو - اندرزگو 17

4

بسیار خوب

شروع قیمت از:

3,000,000 2,900,000

فاصله تا حرم امام رضا مشهد: 1.18 کیلومتر ( 2 دقیقه )

توضیحات:

هتل شارستان مشهد یکی از هتل های نوساز این شهر بوده که در سال 1390 افتتاح گردید. از ویژگی های مهم این هتل نزدیک بودن آن به درب باب الجواد است. از دیگر امکانات این هتل می توان اشاره کرد به رستوران با سرو غذاهای ایرانی، کافی شاپ با محیطی دلپذیر، چایخانه سنتی و پارکینگ.

از اماکن دیدنی و گردشگری اطراف هتل می توان اشاره کرد به آرامگاه نادر شاه افشار، به علاوه هتل به بازار رضا دسترسی خوبی دارد و از این حیث مسافران بدون دغدغه می توانند علاوه بر حرم مطهر به بازارهای خرید نیز به راحتی دسترسی داشته باشند.

 

هتل سه ستاره شارستان ویژه یک شب اقامت فولبرد (صبحانه، نهار، شام) به ازای هر نفر تنها با پرداخت ۹۹۰۰۰ تومان اما با ارزش ۱۶۵۰۰۰ تومان (۴۰% تخفیف)

هتل سه ستاره شارستان ویژه یک شب اقامت با صبحانه به ازای هر نفر تنها با پرداخت ۸۸۰۰۰ تومان اما با ارزش ۱۴۷۰۰۰ تومان (۴۰% تخفیف)

هتل سه ستاره شارستان ویژه یک شب اقامت فولبرد (صبحانه، نهار، شام) در ایام مناسبتی به ازای هر نفر تنها با پرداخت ۱۰۹۰۰۰ تومان اما با ارزش ۱۵۶۰۰۰ تومان (۳۰% تخفیف)

هتل سه ستاره شارستان ویژه یک شب اقامت با صبحانه در ایام مناسبتی به ازای هر نفر تنها با پرداخت ۹۸۰۰۰ تومان اما با ارزش ۱۴۰۰۰۰ تومان (۳۰% تخفیف)

برای انتخاب روی دکمه خرید کلیک نمایید.

 1. اینترنت: دارد

 2. تاکسی سرویس: دارد

 3. فروشگاه: دارد

 4. پارکینگ: دارد

 5. رستوران: دارد

 6. کافی‌شاپ: دارد

 7. کارت‌خوان: دارد • تعداد ستاره‌های هتل: ۳ • فاصله تا حرم امام رضا علیه السلام : ۵ دقیقه با ماشین

 •  فاصله تا ورودی باب الرضا : ۶ دقیقه با ماشین

 •  فاصله تا ورودی باب الجواد : ۶ دقیقه پیاده

 •  فاصله تا بازار رضا مشهد : ۷ دقیقه با ماشین

 •  فاصله تا ورودی باب الرضا : ۸ دقیقه پیاده

 •  فاصله تا پایانه مسافربری مشهد : ۱۳ دقیقه با ماشین

 •  فاصله تا ایستگاه راه آهن شهر مشهد : ۱۳ دقیقه با ماشین

 •  فاصله تا حرم امام رضا علیه السلام : ۱۳ دقیقه پیاده

 •  فاصله تا بازار رضا مشهد : ۱۵ دقیقه پیاده

 •  فاصله تا فرودگاه مشهد : ۲۱ دقیقه با ماشین

 •  فاصله تا مرکز خرید الماس شرق مشهد : ۲۲ دقیقه با ماشین

 •  فاصله تا نمایشگاه بین المللی مشهد : ۳۰ دقیقه با ماشینهتل آپارتمان کنعان مشهد مشهد - خيابان امام رضا - امام رضا 8 - كوچه شهيد ربيعي - کوچه صاحب علم

4

بسیار خوب

شروع قیمت از:

1,600,000

فاصله تا حرم امام رضا مشهد: 1.19 کیلومتر ( 3 دقیقه )

مشخصات هتل آپارتمان کنعان  ـ

هتل آپارتمان نزدیک حرم

اقامت راحت و ارزان در محدوده حرم مطهر را میتوانید در هتل آپارتمان کنعان تجربه کنید. این هتل علاوه بر نزدیکی به حرم در نزدیکی بازار قدیمی رضا است که با 10 دقیقه پیاده روی هم به بازار و هم به حرم مطهر میتواند هزینه کمتری برای رفت و آمد داشته باشید.

با توجه به نرخ رزرو و کیفیت هتل کنعان، می توان امتیاز رضایتمندی خوبی به این هتل اعطا نمود.

یکی از ویژگی های بارز هتل آپارتمان کنعان غذای بسیار خوب و با کیفیت عالی آن می باشد. کیفیت غذا بسیار مطلوب بوده و از برنج ایرانی برای طبخ استفاده می گردد.

در صورت نیاز به استفاده از سرویس ترانسفر هتل با قیمت بسیار مناسب می توانید هماهنگی های لازم را با رزرواسیون انجام دهید.

 امکانات هتل کنعان مشهد

اینترنت با سرعت بالا تهویه مطبوع خدمات خشکشویی ترانسفر از فرودگاه به هتل روزنامه رایگان پارکینگ در اطراف هتل رستوران در هتل رستوران فضای باز تاکسی سرویس آسانسور لابی رستوران فست فود رستوران سنتی پارکینگ در هتل ترانسفر از هتل به فرودگاه صندوق امانات در لابی نمازخانه

 امکانات داخل اتاق های هتل کنعان مشهد

سرویس فرنگی سرویس ایرانی یخچال تلویزیون LCD اینترنت Wi-Fi چیلر حمام دوش آشپزخانه در سوئیت میز آرایش

 

 صبحانه هتل کنعان مشهد

املت گوجه فرنگی املت میکس تخم مرغ آب پز سوسیس سرخ شده عسل کره مربا شیر آب میوه چای لوبیا عدسی خرما پنیر نان ایرانی

 اطلاعات اصلی هتل کنعان مشهد

نوع اقامتگاه: هتل آپارتمان نام استان: خراسان رضوی نام شهر: مشهد منطقه شهرداری: 8 محدوده شهرداری :خیابان امام رضا سال ساخت: 1386 سال بازسازی: تعداد اتاق ها: 28 تعداد تخت ها: 87 تعداد طبقات: 4 ظرفیت پارکینگ: 12 ساعت تحویل اتاق: 14:00 ساعت تخلیه اتاق: 12:00 نوع سرویس اضافه: تخت استاندارد سن بچه رایگان: تا 2 سال تمام سن کودک نیم بها: 3 تا 8 سال سرویس نیم شارژ هتل برای ورود زود هنگام: ندارد خروج دیر هنگام: معادل 50% هزینه اتاق

 خدمات رایگان هتل کنعان مشهد

اینترنت در اتاق اینترنت در لابی اینترنت رایگان محدود شام انتخابی صبحانه بوفه ناهار انتخابی

 

فاصله ها تا هتل آپارتمان کنعان مشهد

فرودگاه 8/1 کیلومتر ایستگاه قطار 6/3 کیلومتر ترمینال مسافربری 6/7 کیلومتر حرم و اماکن مذهبی 2 کیلومتر

 منوی ناهار هتل آپارتمان کنعان مشهد

شنبه : چلو جوجه کباب - چلوکباب کوبیده - پیتزا - خورشت - ماکارونی - پلو سفید- مرغ سرخ شده یکشنبه: چلوجوجه کباب - چلوکباب کوبیده- پیتزا- خورشت- سبزی پلو- پلوسفید-ماهی دوشنبه: چلوجوجه کباب-چلوکباب کوبیده-پیتزا-خورشت-ماکارونی-پلوسفید-مرغ ربی سه شنبه: چلوجوجه کباب-چلوکباب کوبیده-پیتزا-خورشت-ماکارونی-پلوسفید-پاچین چهارشنبه:چلوجوجه کباب- چلوکباب کوبیده- پیتزا- خورشت- ماکارونی- پلوسفید-رولت مرغ پنجشنبه:چلوجوجه کباب-چلوکباب کوبیده-پیتزا- خورشت-ماکارونی-پلوسفید-سالادماکارونی جمعه:چلوجوجه کباب- چلوکباب کوبیده- پیتزا- خورشت- باقالی پلو-پلوسفید-مرغ ربی

منوی شام هتل آپارتمان کنعان مشهد

شنبه: خوراک جوجه- خوراک کوبیده - پیتزا- فلافل - چکین مرغ - سوپ - تاس کباب یکشنبه : خوراک جوجه - خوراک کوبیده - پیتزا - فلافل - چکین مرغ - سوپ -  رولت گوشت دوشنبه:خوراک جوجه - خوراک کوبیده - پیتزا - فلافل- چکین مرغ - سوپ -پیراشکی سه شنبه:خوراک جوجه - خوراک کوبیده- پیتزا- فلافل- چکین مرغ- سوپ -ناگت مرغ  چهارشنبه: خوراک جوجه- خوراک کوبیده - پیتزا- فلافل - چکین مرغ -سوپ -کوفته تبریزی پنجشنبه: خوراک جوجه - خوراک کوبیده- پیتزا- فلافل-چکین مرغ - سوپ -شامی کباب جمعه: خوراک جوجه- خوراک کوبیده - پیتزا-  فلافل - چکین مرغ -سوپ - ساندویچ سرد


درجه: 1 ستاره
در محدوده حرم مطهر
فاصله تا حرم : 800 متر
فاصله تا فرودگاه : 8 کیلومتر
فاصله تا راه آهن : 6 کیلومتر
اینترنت : لابی و اتاق
آدرس: مشهد - خیابان امام رضا 8 - امام رضا 8 - کوچه شهید ربیعی کوچه صاحب نهم

هتل آپارتمان نیکا مشهد مشهد ، خیابان امام رضا،دانش شرقی 8

3.5

بسیار خوب

شروع قیمت از:

2,700,000

فاصله تا حرم امام رضا مشهد: 1.26 کیلومتر ( 4 دقیقه )

مشخصات واحدهاي هتل آپارتمان نيكا مشهد

2 نفرظرفيت :
هال، آشپزخانه، اتاق خواب با تخت دبل، سرويس بهداشتي ايراني و فرنگي و حمام، كاناپه تخت خوابشو با ظرفيت استاندارد 2 نفر، قابليت اضافه شدن 1 نفر همراه، سيستم تصويري و شبكه هاي خبري ماهواره، سيستم گرمايشي و سرمايشيامكانات:

آپارتمان يك خوابه


4 نفرظرفيت :
هال، آشپزخانه، اتاق خواب با تختخواب دو نفره مجزا و اتاق خواب با تخت دبل، سرويس بهداشتي ايراني و فرنگي و حمام، كاناپه تخت خوابشو با ظرفيت استاندارد 4 نفر، قابليت اضافه شدن 2 نفر همراه، سيستم تصويري و شبكه هاي خبري ماهواره، سيستم گرمايشي و سرمايشيامكانات:

آپارتمان دو خوابه4 نفرظرفيت :
هال، آشپزخانه، اتاق خواب با تختخواب دو نفره مجزا و اتاق خواب با تخت دبل، سرويس بهداشتي ايراني و فرنگي و حمام، كاناپه تخت خوابشو با ظرفيت استاندارد 4 نفر، قابليت اضافه شدن 2 نفر همراه، سيستم تصويري و شبكه هاي خبري ماهواره، سيستم گرمايشي و سرمايشيامكانات:


امكانات هتل آپارتمان نيكا مشهد
  سالن كنفرانس  سونا  لابي
  پارك كودكان  جكوزي  كافي شاپ
 آژانس خدمات مسافرتي  رستوران  ماهواره
  خدمان خانه داري  پاركينگ اختصاصي هتل  اينترنت در لابي
 فضاي سبز  پاركينگ سرپوشيده  اينترنت در واحد
  گشت درون شهري و برون شهري  سرويس حرم  نمازخانه
 تاكسي سرويس  لاندري  سالن ورزشي
  صندوق امانات اختصاصي  كافي نت  فروشگاه و غرفه
  ترانسفر رايگان فرودگاه  گيم نت  چايخانه سنتي
  چايخانه در بام هتل  زمين تنيس  بيليارد
  آسانسور  استخر


توضيحات تكميلي هتل آپارتمان نيكا مشهددر بهترین نقطه مشهد و با فاصله کمتر از 700 متر از بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و مراکز خرید از جمله بازار امام رضا قرار دارد و همچنین به فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد و ترمینال مسافربری و ایستگاه راه آهن مشهد نزديك مي باشد.

اطلاعات هتل آپارتمان نيكا مشهد

سرويس بهداشتي ايراني و فرنگي و حمام، كاناپه تخت خوابشو، سيستم تصويري و شبكه هاي خبري ماهواره، سيستم گرمايشي و سرمايشي

هتل آپارتمان مجید مشهد مشهد - خیابان خسروی - اندرزگو 12 - روبه رو بوستان نرگس

3.5

بسیار خوب

شروع قیمت از:

2,550,000 2,450,000

فاصله تا حرم امام رضا مشهد: 1.28 کیلومتر ( 3 دقیقه )

هتل آپارتمان مجید مشهد

هتل آپارتمان مجید مشهد با فاصله حدود 5 دقیقه ای از حرم مطهر و داشتن امکاناتی از نظیر لابی، آسانسور، رستوران ،کافی شاپ، سرویس ایرانی و فرنگی، چای ساز در اتاق ها ،اینترنت وایرلس رایگان در لابی و اتاق ها و نیز کادری مجرب و کارآزموده آماده پذیرایی از زائران و مهمانان گرامی می باشد.هتل آپارتمان مجید در سال 1393 تاسیس گردیده است.امکان آشپزی در بعضی از اتاق ها وجود دارد.

فاصله هتل آپازتمان مجید با مکان های مهم شهر مشهد
فاصله تا ورودی باب الجواد : 7 دقیقه پیاده روی ؛ مسافت 550 متر ، 3 دقیقه با وسیله نقلیه
فاصله تا پایانه مسافربری مشهد :  52 دقیقه پیاده روی ؛ مسافت 4200 متر ، 15 دقیقه با وسیله نقلیه
فاصله تا ورودی باب الرضا : 8 دقیقه پیاده روی ؛ مسافت 700 متر ، 4 دقیقه با وسیله نقلیه
فاصله تا بازار رضا مشهد : 16 دقیقه پیاده روی ؛ مسافت 1300 متر ، 6دقیقه با وسیله نقلیه
فاصله تا حرم امام رضا علیه السلام :10 دقیقه پیاده روی ؛ مسافت 900 متر ، 5 دقیقه با وسیله نقلیه
فاصله تا فرودگاه مشهد : 1 ساعت 47 دقیقه پیاده روی ؛ مسافت 8800 متر ، 18 دقیقه با وسیله نقلیه
فاصله تا ایستگاه راه آهن شهر مشهد : 42 دقیقه پیاده روی ؛ مسافت 3400 متر ، 11 دقیقه با وسیله نقلیه
فاصله تا مرکز خرید الماس شرق مشهد : 1 ساعت 50 دقیقه پیاده روی ؛ مسافت 8700 متر ، 24 دقیقه با وسیله نقلیه
فاصله تا نمایشگاه بین المللی مشهد : 3ساعت 42  دقیقه پیاده روی ؛ مسافت 18100 متر ، 24 دقیقه با وسیله نقلیه

- آدرس هتل: مشهد-خیابان اندرزگو-اندرزگو 12-مقابل بوستان نرگس-هتل آپارتمان مجید
- ساعت ورود این هتل 14 و ساعت تخلیه 12 میباشد.

امکانات عمومی هتل

هتل مشهد نزدیک حرم

آسانسور

نزدیک به مرکز شهر

نزدیک به بازار

لابی

کافی شاپ

رستوران

اینترنت

نزدیک به مراکز زیارتی

روم سرویس

صندوق امانات

امکانات عمومی اطاق ها

تلویزیون

یخچال

آب آشامیدنی

آشپزخانه

صبحانه

ناهار

شام

توالت فرنگی

اینترنت

سیستم تهویه مطبوع

شوفاژ

مبلمان

هتل ایران مشهد مشهد - خيابان خسروي نو - مقابل پمپ بنزين

3.6

بسیار خوب

شروع قیمت از:

2,834,000 1,800,000

فاصله تا حرم امام رضا مشهد: 1.28 کیلومتر ( 3 دقیقه )

ویژگی های هتل چهار ستاره ایران مشهد

هتل چهار ستاره تاپ ایران مشهد ویژه یک شب اقامت با صبحانه بوفه در اتاق یک نفره تنها با پرداخت ۱۴۹۰۰۰ تومان اما با ارزش ۲۸۳۴۰۰ تومان(۴۷% تخفیف)

هتل چهار ستاره تاپ ایران مشهد ویژه یک شب اقامت با صبحانه بوفه در اتاق دو نفره تنها با پرداخت ۲۳۹۰۰۰ تومان اما با ارزش ۴۶۸۷۰۰ تومان(۴۹% تخفیف)

هتل چهار ستاره تاپ ایران مشهد ویژه یک شب اقامت با صبحانه بوفه در اتاق سه نفره تنها با پرداخت ۳۴۹۰۰۰ تومان اما با ارزش ۵۷۷۷۰۰ تومان(۳۹% تخفیف)

هتل چهار ستاره تاپ ایران مشهد ویژه یک شب اقامت با صبحانه بوفه در آپارتمان دوخوابه(برای چهار نفر) تنها با پرداخت ۴۹۵۰۰۰ تومان اما با ارزش ۱۰۶۸۲۰ تومان(۵۳% تخفیف)

هتل چهار ستاره تاپ ایران مشهد ویژه یک شب اقامت فولبرد(صبحانه،ناهار،شام) تنها با پرداخت ۱۶۰۰۰۰ تومان اما با ارزش ۳۶۵۱۵۰ تومان(۵۶% تخفیف)

هتل چهار ستاره تاپ ایران مشهد ویژه یک شب اقامت فولبرد(صبحانه،ناهار،شام) در اتاق سینگل تنها با پرداخت ۱۹۹۰۰۰ تومان اما با ارزش ۴۱۴۲۰۰ تومان(۵۱% تخفیف)

 1. کارت‌خوان: دارد 1. جای پارک آسان: دارد 1. اینترنت: دارد • تعداد ستاره‌های هتل : ۴ • ساعت تخلیه اتاق : ۱۲ • ساعت تحویل اتاق : ۱۴ • مدارک شناسایی لازم : همراه داشتن کارت شناسایی معتبر الزامی است • حرم امام رضا علیه السلام: 5 دقیقه با ماشین

 • ورودی باب الرضا: 6 دقیقه با ماشین

 • ورودی باب الجواد: 8 دقیقه پیاده

 • بازار رضا مشهد: 9 دقیقه با ماشین

 • ایستگاه راه آهن شهر مشهد: 13 دقیقه با ماشین

 • پایانه مسافربری مشهد: 19 دقیقه با ماشین

 • فرودگاه مشهد: 21 دقیقه با ماشین

 • مرکز خرید الماس شرق مشهد: 23 دقیقه با ماشین

 • نمایشگاه بین المللی مشهد: 32 دقیقه با ماشین


توضیحات تکمیلی هتل چهار ستاره ایران مشهد

هتل چهار ستاره ايران مشهد. رزرو هتل ارزان مشهد

هتل چهار ستاره تاپ ایران مشهد، به دلیل نزدیکی به حرم مطهر امام رضا(ع) و بازارهای شناخته‌شده‌ی این شهر، در میان زائران بسیار محبوب است. این هتل چهارستاره اتاق‌ها و آپارتمان‌های لوکس و مرتبی را فراهم آورده تا شما با هزینه‌ای مناسب، اقامت و زیارتی دلچسب را تجربه کنید. رستوران و کافی‌شاپ هتل با غذاها و میان‌وعده‌های متنوع خود، پذیرایی دلچسبی از شما به عمل می‌آورند. آقایان نیز می‌توانند برای رفع خستگی و تمدد اعصاب سری به مجموعه تفریحات آبی هتل بزنند.

سفر به جزایر سیشل آفریقا

سفر به جزایر سیشل آفریقا

سفر به جزایر سیشل آفریقا
سیشل بدون شک بهشت آفریقا است. اگر به عکس‌های این جزیره نگاهی بیندازید، واقعی به نظر نمی‌رسند! اما زیبایی منحصر‌به‌فرد این جزیره در عکس‌ها واقعی است و نکته‌ی جالب توجه این است که این جزیره در ساحل شرقی قاره‌ی آفریقا قرار دارد. متاسفانه انزوا و بکر و دست نخورده بودن این جزیره باعث شده سیشل مقصدی گران برای گردشگری و سفر باشد. معمولا افراد برای ماه عسل و مراسم خاص به این جزایر سفر می‌کنند یا مقصد سفر برای گردشگران مرفه است. پس اگر شما نیز جزو گردشگران مرفه هستید، این جزایر را در صدر فهرست سفر خود قرار دهید.
هزینه‌های معمول
هتل و هاستل

هتل در سیشل آفریقا

در جزایر اصلی می‌توانید هتل‌هایی ارزان‌تر با هزینه‌ای بین ۷۲۵ تا ۱۲۵۵ روپیه (۵۶/۸ تا ۹۸/۵ دلار) برای هر شب از اقامت پیدا کنید. مکان‌های گران‌ زیادی نیز در این جزایر وجود دارند که هزینه‌ی آن‌ها از ۲۳۰۰ روپیه (۱۸۰/۳ دلار) برای هر شب از اقامت شروع می‌شود. اکثر افراد گروهی به این جزایر سفر می‌کنند. پس هزینه‌ی هتل بین افراد گروه تقسیم خواهد شد. در جزایر سیشل رزرو اتاق کم اتفاق می‌افتد.
غذا

غذا در سیشل آفریقا

در صورتی‌ که در رستوران هتل‌ها غذا نخورید، هزینه‌ی غذا بسیار کم‌تر خواهد بود. هزینه‌ی غذا در همه‌ی جزایر بین ۳۱۵ تا ۱۶۵۰ روپیه (۲۴/۵ تا ۱۲۹/۵ دلار) متغیر است.
حمل و نقل

حمل و نقل بین جزیره ها در سیشل

برای اجاره‌ی یک روزه‌ی دوچرخه که بهترین گزینه برای تردد در جزیره است، بین ۱۳۵ تا ۴۲۰ روپیه (۱۰/۵ تا ۳۳ دلار) باید پرداخت کنید. اجاره‌ی ماشین تنها در جزایر اصلی یعنی جزایر ماهه (Mahé) و پراسلین (Praslin) امکان‌پذیر است و هزینه‌ی آن ۹۲۵ روپیه (۷۲/۵ دلار) برای یک روز است. هزینه‌ی کلک‌های پر سرعت میان جزایر ماهه و پراسلین حدود ۹۲۵ روپیه (۷۲/۵ دلار) برای هر نفر است. همچنین هزینه‌ی قایق بین جزایر ماهه، پراسلین و لادیگ (La Digue) حدود ۲۶۵ روپیه (۲۰/۵ دلار) است (برای هر جزیره). هزینه‌ی این قایق‌ها بین جزایر پراسلین و لادیگ حدود ۳۷۰ روپیه (۲۹ دلار) خواهد بود. همچنین قایق‌های کوچک نیز برای تردد بیبن جزایر ماهه و لادیگ مهیا هستند.
فعالیت‌ها

هزینه‌ی فعالیت‌ها بسته به نوع فعالیت انتخابی شما از ۶۶۰ روپیه (۵۱/۷ دلار) شروع شده و بیشتر می‌شود. برای اکثر فعالیت‌ها در این جزایر پول زیادی باید پرداخت کنید.
فعالیت‌های جالب و مکان‌های دیدنی در سیشل
فعالیت‌های ورزشی

گلف در سیشل آفریقا

اگر از گشت و گذار در ساحل خسته شده‌اید، به تفریحات و سرگرمی‌هایی نظیر گلف، اسکواش، بدمینتون، تنیس، دوچرخه‌سواری و کوه‌نوردی بپردازید. اجاره‌ی یک روزه‌ی دوچرخه برای گشت و گذار در جزیره بسیار ارزان است. همچنین مراکز ورزشی بسیاری نیز برای اجاره‌ وسایل ورزشی وجود دارند.
طبیعت بکر سیشل

جزایر کازین در سیشل

این طبیعت زیبا را می‌توانید در یک مایلی جنوب‌غربی پراسلین و در جزیره‌ی کازین (Cousin Island) ببینید. نزدیک به ۳۰۰۰۰۰ پرنده در این جزیره وجود دارد. قدم زدن در جنگل و تماشای گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی تجربه‌ای دلچسب خواهد بود.
ساحل

اسنورکل در جزایر سیشل

سواحل این‌جا خلوت، بکر و دست نخورده است. این سواحل مانند بهشت هستند. آب شفاف و تمیز و گرم است. به همین دلیل برای شنا و اسنورکل (شنا زیر آب به وسیله‌ی لوله‌ای در دهان) بسیار مناسب است. قدم زدن در کنار اقیانوس از بو وللن (Beau Vallon) به سمت آنسه (Anse) تجربه‌ای فوق‌العاده خواهد بود. این پیاده‌روی تنها ۲ ساعت طول می‌کشد و ساحل در پایان بسیار زیبا و بیابانی است.
جزیره مرجانی الدبرا (Aldabra)

جزیره‌ی مرجانی الدبرا در سیشل

این جزیره با مساحتی بیش از ۲۰ مایل، بزرگ‌ترین جزیره‌ی مرجانی دنیا است. در نوک غربی این جزیره، تالاب وجود دارد که خانه‌ی دیو سفره ماهی‌ها، کوسه‌های ببری و هزاران پرنده‌ی دریایی است. جزیره‌ی الدبرا همچنین زیستگاه لاک پشت غول پیکر است.
ذخیره‌گاه طبیعی والی د مای (Vallee de Mai)

ذخیره‌گاه طبیعی والی د مای در سیشل

این پارک جنگلی میراث جهانی یونسکو است. در این پارک انواع گونه‌های گیاهی وجود دارند و همچنین محل رشد نوعی نارگیل غول پیکر معروف به نارگیل دریایی است. این نارگیل تنها در دو نقطه دنیا رشد می‌کند و این ذخیره‌گاه یکی از این دو مکان است. همچنین در این پارک جنگلی نخل لاتانیا (نخلی بادبزنی با برگ‌هایی پنجه‌ای و بزرگ) و پاندانوس (نوعی درختچه‌ی همیشه سبز با برگ‌هایی شبیه به برگ‌های آناناس) نیز رشد می‌کند.
جزیره لادیگ کوه‌‌نوردی

کوه نوردی در جزیره‌ی لادیگ

کوه‌های این جزیره که بلند‌ترین نقطه‌ی آن هستند، مناظر زیبایی از جزیره و اطراف آن را به نمایش می‌گذارند. منظره‌ای بسیار عجیب و اوهامی است. فراموش نکنید که همراه خود مقدار زیادی میان وعده و آب داشته باشید.
ورزش‌های آبی

اسکوبا دایوینگ در سیشل

اقیانوس آرام برای آب گرم خود مشهور است و محل مورد علاقه‌ی طرفداران ورزش‌های آبی به شمار می‌رود. همه چیز از ماهی‌گیری و شنا گرفته تا اسنورکل و اسکوبا دایوینگ (غواصی با استفاده از کپسول اکسیژن) را امتحان کنید. همچنین تور‌هایی برای گردش روی آب با قایق‌هایی با کف شیشه‌ای وجود دارند.
غذاهای محلی

غذاهای دریایی درسیشل

غذا در جزایر سیشل بسیار خوشمزه است. همه نوع غذا در اینجا یافت می‌شود. غذا‌های دریایی، نارگیل و کاری مواد اولیه و اصلی اکثر غذا‌های سرو شده در جزیره هستند.
ایالت ال یونیون

ایالت ال یونیون در سیشل

این ایالت که در زمان کاشت نارگیل مرکز تولید محسوب می‌شد، در لادیگ واقع است و در حال حاضر به شهربازی تبدیل شده است. در این پارک نمایشگاه‌های زیبا و جذابی وجود دارند و شما می‌توانید از خانه‌ی قدیمی مخصوص کشاورزی نیز دیدن کنید. همچنین قبرستان مخصوص دوران استعمار و اسکله‌ی آن زمان هم قابل مشاهده است.
مگس‌گیر بهشتی سیشلی

مگس گیر بهشتی سیشلی

لادیگ محل مناسبی برای زندگی این نوع پرنده است. کم‌تر از ۲۰ جفت از این نوع مگس‌گیر در این بخش وجود دارند اما تور‌هایی هستند که ضمانت می‌کنند در صورت همراهی با آن‌ها، تعداد زیادی از پرندگان را مشاهده کنید.
موزه‌ی تاریخ طبیعی

موزه‌ی تاریخ طبیعی در سیشل

در صورتی‌ که هوا عالی نباشد، ممکن است بخواهید کاری علمی انجام دهید. موزه تاریخ طبیعی، موزه‌ای کوچک است، اما ارزش دیدن دارد و اطلاعاتی بی‌نظیر درباره‌ی حیات وحش سیشل به دست خواهید آورد. ورودی موزه ۱۵ روپیه (۱/۱ دلار) است.
باغ‌های گیاه‌شناسی

باغ‌های گیاه شناسی در سیشل

باغ‌های گیاه شناسی در ویکتوریا، امکان آشنایی بیشتر با انواع گونه‌های گیاهی را فراهم می‌سازد. همچنین در این باغ‌ها ممکن است حیواناتی نظیر خفاش میوه‌خوار و لاک پشت‌های غول پیکر را نیز ببینید.
منبع:کجارو

راه آهن سوئیس به عنوان بهترین اپراتور اروپا انتخاب شده

راه آهن سوئیس به عنوان بهترین اپراتور اروپا انتخاب شده

راه آهن سوئیس به عنوان بهترین اپراتور اروپا انتخاب شده
بر اساس گزارش جدیدی که در مورد کیفیت کلی خدمات شرکت‌های مهم قطار در اروپا از دیدگاه مسافران مختلف شامل خانواده‌ها و مسافران دارای معلولیت منتشر شده است، شرکت راه‌آهن ملی سوئیس، بهترین خدمات را سطح اروپا ارائه می‌دهد.

گزارش «مقایسه قطارهای بزرگ» (Great Train Comparison Report)، که به سفارتش سرویس رزرو آنلاین قطار Loco2 انجام شده است، آن دسته از شرکت‌های راه‌آهن اروپایی را که در مسیرهای طولانی حداقل ۴۰۰ کیلومتری با استفاده از قطارهای سریع‌السیر خدمات‌رسانی می‌کنند، مورد بررسی قرار داده است.

از ۱۶ شرکت راه‌آهن مختلف، از جمله شرکت راه‌آهن فدرال سوئیس (SBB CFF FFS)، شرکت Deutsche Bahn، یوراستار و ویرجین ترینز، خواسته شد که به پرسشنامه‌ای حاوی ۱۰۰ سوال درباره‌ی جزئیات امکانات و تسهیلاتی که این شرکت‌ها برای مسافران مختلف تدارک دیده‌اند، پاسخ بدهند.

راه‌آهن فدرال سوئیس، خدمات فوق‌العاده‌ای را برای خانواده‌ها در نظر گرفته است؛ علاوه بر بخش‌ها و واگن‌های خانوادگی که در این قطارها برای خانواده‌ها در نظر گرفته شده است، همچنین در سطح فوقانی قطارهای شهری چند فضای بازی برای کودکان در نظر گرفته شده است. شرکت Deutsche Bahn، که در این گزارش در رتبه‌ی دوم قرار گرفته است، برای خدمات‌رسانی به کودکان از کارشناسان با تجربه‌ی کودک بهره برده است.

راه آهن سوئیس

کودکان در فضای بازی یکی از واگن‌های خانوادگی قطار فدرال سوئیس

اپراتور سوئیس همراه با «Renfe»، شرکت راه‌آهن اسپانیا، بهترین خدمات را به مسافران دارای معلولیت ارائه می‌دهند و شرایطی «سطح بالا» و «به دقت برنامه‌ریزی شده» را برای مسافرانی که دارای نیازهای مختلف هستند، فراهم کرده است. یورواستار نیز که خدماتی در سطوح مختلف، از سطح استاندارد گرفته تا سطح استاندارد ویژه، را به مسافران ویلچیرنشین خود ارائه می‌دهد، در رتبه‌ی سوم قرار گرفته است.

در این گزارش، شرکت «Deuts Bahn» به‌خاطر اجرای سیاست شفاف پایدارپذیری، از تهیه‌ی منابع غذایی متناسب گرفته تا تامین انرژی سبز برای قطارهای الکتریکی، مورد تقدیر قرار گرفته است. همچنین، اگر مسافران در راه‌آهن آلمان، برای خریدن نوشیدنی گرم، خودشان فنجان به همراه داشته باشند، تخفیف دریافت می‌کنند.

شرکت «Deutsche Bahn» و شرکت «خطوط ریلی اتریش» (ÖBB) برای کوله‌نوردان بهترین گزینه‌های ممکن بودند؛ هیچ کدام از این دو اپراتور مسافرینی که با استفاده از بلیط‌های Interrail یا Eurail مسافرت می‌کنند را مجبور به رزرو صندلی یا پرداخت هزینه‌ی بلیط نمی‌کند؛ همچنین، اینترنت وای فای رایگان و فضای کافی برای کوله‌پشتی‌های بزرگ‌تر در اختیار مسافراین خود قرار می‌دهند.

اگر چه اپراتورهای بریتانیایی برای قرار گرفتن در میان سه اپراتور برتر در هر کدام از دسته‌ها به‌شدت با دیگران رقابت می‌کردند؛ اما تنها در دسته‌ی خدمات‌رسانی به مسافرینی که با حیوان خانگی مسافرت می‌کردند، توانستند از بقیه‌ی اپراتورها پیشی بگیرند. در این مقوله، شرکت راه‌آهن «ویرجین ایست کوست» در جایگاه اول قرار گرفت و شرکت‌های «گریت وسترن» و «کراس کانتری ترینز» در رده‌های بعدی قرار گرفتند؛ هیچ کدام از این سه شرکت در ازای حمل حیوانات خانگی از مسافران خود مبلغ اضافی دریافت نمی‌کردند.

در رده‌بندی نهایی، شرکت راه‌آهن فدرال سوئیس که در چهار دسته بهترین رتبه را نسبت به شرکت‌های دیگر به دست آورده بود، در صدر فهرست قرار گرفت: بهترین خدمات برای خانواده‌ها، مسافران دارای ناتوانی‌های جسمی، دوچرخه سواران و ورزشکاران رشته‌های زمستانی. اپراتورهای «Deutsche Bahn» در آلمان و «ÖBB Railways» در اتریش هم که در همه‌ی رده‌ها عملکردی قدرتمند داشتند، به صورت مشترک در رده‌ی دوم قرار گرفتند.
منبع:کجارو

حمام گله داری بندرعباس و موزه مردم شناسی هرمزگان

حمام گله داری بندرعباس و موزه مردم شناسی هرمزگان

حمام گله داری بندرعباس و موزه مردم شناسی هرمزگان:

بندرعباس، دارای یک حمام تاریخی زیبا است که یادگاری ارزشمندی از دوران قاجاریه بوده و هم‌اکنون به یک موزه فاخر تبدیل شده است.

بندرعباس، مرکز استان هرمزگان است که در جنوب ایران و در نزدیکی آب‌های نیلگون خلیج فارس قرار دارد. بندرعباس که امروزه بزرگ‌ترین بندر تجاری کشور است، شهری با قدمت بسیار است که حوادث مختلفی همچون تسخیر شدن توسط پرتغالی‌ها را نیز تجربه کرده است. آثار تاریخی بسیاری در بندرعباس وجود دارند که هر کدام یادآور دوره‌ای در تاریخ این شهر زیبا هستند. یکی از مهم‌ترین آثار تاریخی شهر بندرعباس، حمام تاریخی «گله داری» است که امروزه به عنوان موزه مردم‌شناسی استان هرمزگان نیز شناخته می‌شود و در این مقاله به معرفی آن می‌پردازیم.
موقعیت

حمام گله داری در محله «قلعه شاهی‌» یا همان محله «اوزی‌ها» قرار گرفته است. حمام در جنوب بندرعباس و بسیار نزدیک به ساحل خلیج فارس قرار گرفته است. موقعیت دقیق این حمام تاریخی را بر روی نقشه زیر می‌توانید مشاهده کنید:

تاریخچه حمام

«شیخ احمد گله داری» یک تاجر سرشناس و خیر بود. او به منظور خدمت به مردم و ایجاد مکانی برای استفاده آن‌ها، حمامی را در اواخر قرن سیزدهم هجری قمری ساخت. در واقع ساخت این بنا به دوره حکومت قاجاریه برمی‌گردد. وی پس از اتمام ساخت این حمام آن را به مسجد گله داری وقف کرد.

گویا حمام گله داری در قدیم بسیار شلوغ بوده و مردم زیادی از آن استفاده می‌کردند و رونق فراوانی داشت؛ به گونه‌ای که یکی از اهالی قدیمی محله گله داری در خاطراتش از این حمام این‌گونه بیان می‌کند که این حمام در نوبت زنان کاملا قرق می‌شده و زنان بندرعباس، با تشریفات خاصی از صبح تا بعدازظهر را در این حمام سپری می‌کردند.

حمام گله داری بندرعباس

حمام گله داری بندرعباس میان سال‌های ۱۳۳۳ تا ۱۳۳۸ هجری قمری مورد بازسازی قرار گرفت. پس از این که از سال ۱۳۴۰ به بعد لوله‌کشی شهری و حمام به منازل مردم آمد، متاسفانه حمام تاریخی گله داری عملا به یک حمام متروکه مبدل شده بود، ولی در سال ۱۳۷۰ اداره این بنا به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری واگذار شد. این اتفاق باعث شد تا علاوه بر ثبت آن در فهرست آثار ملی ایران، بنای ساختمان مورد بازسازی نیز قرار گیرد و احیا شود.
مشخصات ساخت و معماری بنا

در ساخت بنای حمام گله داری از سنگ‌های اسفنجی و ساروج محلی به اضافه گچ دستکوب استفاده شده است. دلیل استفاده از سنگ‌های اسفنجی به قابلیت بالای آن‌ها در جذب رطوبت ربط دارد که با توجه به بالا بردن رطوبت در این منطقه لزوم استفاده از آن‌ها احساس شده است. این سنگ‌های اسفنجی از خلیج فارس تهیه می‌شده‌اند. از سایر مصالح به کار رفته در بنا نیز باید به آجر فرش در کف حمام اشاره کرد. این حمام دارای ۵ گنبد است.

حمام گله داری بندرعباس

نوبت آن است که وارد حمام شویم و نگاهی به قسمت‌های داخلی آن بیندازیم. حمام گله داری شامل قسمت‌های مختلفی همچون بینه، سربینه، گرمخانه و خزینه است که از این نظر مشابه حمام‌های تاریخی در مناطق واقع در کویر مرکزی است.

در قسمت ورودی این حمام، یک راهرو هشتی به چشم می‌خورد که ابعاد کوچکی دارد و برای تنظیم دما و میزان رطوبت محیط داخلی حمام ساخته شده است. فضای موسوم به بینه، به شکل یک ۸ ضلعی ساخته شده است. در اطراف این هشت ضلعی، ۴ سکو به عنوان نشیمن و رختکن ایجاد شده است. وسط این فضا نیز یک حوض کوچک به شکل هشت ضلعی جلب توجه می‌کند.

حمام گله داری بندرعباس

از قسمت بینه که بگذریم، به میاندر می‌رسیم. میاندر، در واقع محل ارتباط بینه با گرمخانه حمام و محیط داخل آن سرد و مرطوب است. قسمت سربینه نیز بخشی از حمام است که محل شست و شو بوده و دارای دو سکوی نشیمن است، ضمن آن که بخار نیز به آن می‌رسد.

بخش دیگری از حمام که نظرمان را جلب می‌کند، بخش خزینه است. خزینه، در واقع محلی است که آب مورد استفاده در حمام در آن گرم می‌شود و به همین دلیل، فضای خزینه گرم و خشک است. آبی که در خزینه گرم می‌شود توسط کانال‌هایی که از جنس ساروج و سنگ ساخته شده‌اند، به قسمت‌های مختلف حمام منتقل می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حمام گله داری بندرعباس

ورودی حمام

لازم به ذکر است که آب مصرفی حمام گله داری بندرعباس، از یک چاه با عمق ده متر تامین می‌شد که این چاه هنوز هم وجود دارد. البته شاید برایتان جالب باشد که بدانید در دوره‌ای نیز آب مصرفی حمام از آب برکه و با استفاده از نیروی کمکی گاو تامین می‌شد، به گونه‌ای که به آن سیستم چاه چرخ گاوی گفته می‌شد.

در مورد سیستم گرمادهی حمام گله داری باید اشاره کنیم که این سیستم مجموعه‌ای شامل انبارسوخت، آتشدان، دیگ، دودکش‌ها و گودال جمع‌آوری خاکستر بوده است.

حمام گله داری بندرعباس

بحث روشنایی نیز موضوعی است که در ساخت هر بنایی باید در نظر گرفته شود. در هر کدام از فضاهای حمام گله داری می‌توانید روزنه‌هایی را در سقف حمام مشاهده کنید. این روزنه‌ها در واقع وظیفه تامین روشنایی و همچنین تهویه فضای حمام را بر عهده داشتند. در واقع این روزنه‌ها در فصولی از سال باز می شدند تا دما و رطوبت حمام تنظیم شود.
ثبت در آثار ملی ایران

حمام گله داری بندرعباس، به عنوان یکی از ارزشمندترین آثار تاریخی شهر بندرعباس و استان هرمزگان در سال ۱۳۷۴ هجری شمسی و با شماره ثبت ۲۰۰۳ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

حمام گله داری بندرعباس
تبدیل به موزه

امروزه حمام گله داری بندرعباس تبدیل به یک موزه فاخر شده و به عنوان موزه مردم‌شناسی استان هرمزگان شناخته می‌شود. پس از این که سال‌ها این حمام به دست فراموشی سپرده شد، تصمیم برای استفاده از آن به عنوان یک موزه، امر بسیار ارزشمندی در راستای احیای این بنای تاریخی و به کارگیری آن برای معرفی تاریخ و آداب و رسوم مردمان هرمزگان بود.

اگر سفری به شهر زیبای بندرعباس داشتید، حتما از این حمام تاریخی و موزه ارزشمند آن بازدید کنید.
منبع: کجارو